LipjaniPress

Zvicerani e plagos të riun kosovar

Lajme

Në Ebikon të Luzernit në Zvicër, një zviceran 34 vjeç e ka plagosur ka gjuajtur me armë zjarri një dajlë 21 vjeç nga Kosova, duke e lënë të plagosur në oborrin e një shkolle.

Të shtënat në janë dëgjuar në orën 21:45 minuta dhe menjëherë është thirrur policia. Në vendin e ngjarjes gjendeshin disa persona, në mesin e t cilëve edhe kosovari i plagosur, pëcjellë Gazeta Metro.

Policia e ka arretuar menjëherë zviceranin 34 vjeç, ndërsa prokuroria nuk ka dhënë detja të tjera për ngjarjen. Ndërkohë deri tani policia zvicerane nuk e ka gjetur asnjë dëshmitar të rastit, andaj u ka bërë thirrje publike për ndihmë me informacione lidhur me ngjarjen.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

Kështu duket “harta politike” pas zgjedhjeve të 11 qershorit, ku fitoi PAN e ku VV?(FOTO)

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Kryeprokurori i Prizrenit ua ndalon alkoolin prokurorëve

lipjanipress

Mustafa e Vuçiq në Bruksel do të diskutojnë për zbatimin e marrëveshjeve

lipjanipress

Zvicra në nevojë për 134 mijë punëtorë të rinj me orar të plotë

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

lipjanipress

LDK lëvdon Mustafën: Rrëzimi i murit pasqyron lidership të guximshëm

lipjanipress

KQZ-ja mund të mbetet pa kryetar

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan:PËRKRAHJA E MADHE PËR KRYETARIN RETKOCERI NË JANJEVË E KA FUTUR NË PANIK IMRI AHMETIN

lipjanipress
Skip to toolbar