LipjaniPress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

Lajme

Ish kryeministri i Kosovës Bajram Rexhepi po vazhdon të mjekohet në Kujdesin Intensiv të QKUK-së.

“Rexhepi është në kujdes intensiv, 24 orë nga stafi shëndetësor”, ka thënë zëdhënësi i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Shpend Fazliu, raporton rtklive.com.

Por, ndonëse Fazliu as nuk ka komentuar detaje në lidhje me gjendjen e Rexhepit e as format e mjekimit të tij, zyrtarë në Mjekimin Intensiv kanë thënë se Rexhepi është vënë në sedacion (komë artificiale) dhe mjekët po përcjellin vazhdimisht gjendjen e tij.

“Pas pak ditësh mjekët do të provojnë rizgjimin. Mirëpo, kjo varet prej gjendjes së tij shëndetësore”, ka thënë një mjek në kushte anonimiteti.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Granit

Familja e komandant Drinit pranojnë dekoratë nga Presidenti Thaçi

lipjanipress

Hashim Thaçit i vjen edhe një goditje e papritur nga SHBA-ja (FOTO)

lipjanipress

Edhe një premtim i Stavilecit : “Kosova e Re” do të punësojë deri 10 mijë persona

lipjanipress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

lipjanipress

Deda tregon pse dështoi FER-i

lipjanipress

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress
Skip to toolbar