LipjaniPress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

Lajme

Një 100 vjeçare nga fshati Greme e Komunës së Ferizajit, pavarësisht moshës dhe ngadalësimit të frymëmarrjes ajo ende lexon rregullisht Kur’anin.
Kjo plakë ka 90 vite qe e lexon rregullisht Kur’anin dhe se thotë se nuk mundet të kalojë ditën pa lexim,shkruan Indeksonline.

Në videon më poshtë mund ta degjoni 100 vjeçaren se si lexon Kur’an.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

Serbia rekruton 500 ushtarë më shumë pas tensioneve me Kosovën

lipjanipress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

Gjenerali amerikan: Mund të nis lufta në Europë

lipjanipress

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar