LipjaniPress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

Lajme

Një 100 vjeçare nga fshati Greme e Komunës së Ferizajit, pavarësisht moshës dhe ngadalësimit të frymëmarrjes ajo ende lexon rregullisht Kur’anin.
Kjo plakë ka 90 vite qe e lexon rregullisht Kur’anin dhe se thotë se nuk mundet të kalojë ditën pa lexim,shkruan Indeksonline.

Në videon më poshtë mund ta degjoni 100 vjeçaren se si lexon Kur’an.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mustafa: S’bëjmë më koalicion me PDK’ në, e kemi humbur besimin

lipjanipress

Anija e inteligjencës ruse fundoset në Detin e Zi (Video)

lipjanipress

Policia Kosovës sotë konfiskoj 825 kg marihuanë.

lipjanipress

Gazeta maqedonase “e gjen” origjinën e shqiptarëve: Janë nga Afrika!

lipjanipress

Vetëvendosje mban sot konferencë për media

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress

Adri Nurellari braktis Hashim Thaçin

lipjanipress

« Jep dorëheqje » trajneri i KF Ulpianës?

Granit

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress
Skip to toolbar