LipjaniPress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

Lajme Lipjani

sh- kryetari i Komunës së Lipjanit, Shukri Buja ka theksuar se Kuvendi Komunal ka marrë vendim për pronën për të cilën akuzohet.“Unë s’kam marrë vendim. Vendimin për ridestinim të pronës e ka marrë Kuvendi Komunal dhe përgjegjësitë janë të ndara”, tha ai ne Klan Kosova, raporton Gazeta Blic.
Buja ka theksuar se askush në Lipjan nuk është ankuar në lidhje me këtë vendim të Kuvendit Komunal. “Më kanë pyetur pyetje të ndryshme.
Pse e kam regulluar veturën e Komunes, e cila ka kushtuar 68 euro.26 minuta më parë “Dikujt po i pengoj, kam qëndrim vertikal” Pse është ridestinuar prona etj”, tha ai
.Ai tha se nuk ka fakte për këtë rast. “Më kanë pyetur edhe për çështje banale, se pse kam pirë kafe me z. Retkocerin, apo se kush e ka paguar kafen”, tha ai.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Drejtori i porsaemëruar i AKI-së ishte nën akuzë

lipjanipress

Emisioni Komiteti Qendror – mysafir Lirak Çelaj (Video e plotë)

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Projektrezoluta e PE-së: Lista Srpska të ndahet nga Beogradi dhe të punojë për Kosovën

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Ndrroi jet gazetari Ganimet Klaiqi

lipjanipress

Qeveria ka vendosur t’i pres serbët kurdo që ata vendosin të kthehen në institucione (Video)

lipjanipress

Policia: Disa raste penale dhe 14 incidente të ndryshme gjatë zgjedhjeve

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Komandanti i KFOR’it nuk e përkrah Ushtrinë e Kosovës

lipjanipress

Matoshi: Kosovës i duhet një President i urtë jo një si Thaçi

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani
Skip to toolbar