LipjaniPress

Hidhjuni ujë të nxehtë mollëve dhe me siguri do të zbuloni diç të tmerrshme (video)

Shneta

Mollët janë një ndër pemët më të popullarizuara në botë – praktike por edhe me çmime të përballueshme mund t’i blini gjatë tërë vitit.
Mirëpo njëri ndër shkaqet themelore përse qëndrojnë aq gjatë dhe mund të transportohen në relacione të gjata dhe me atë rast të duken sikur janë vjelë para një dite, vështirë është të shihet me sy, transmeton Telegrafi.

Një numër i madh prodhuesish dhe tregtarësh i lyejnë mollët me dyllë. Kështu pengojnë kalbjen, prishjen madje edhe insektet, e me atë rast nuk detyrohen të përdorin pesticidet helmuese.

Me një test të thjeshtë mund të zbuloni se a janë të lyera mollët që i keni blerë – qitni ujë dhe atëherë me siguri uji vetëm do të rrëshqasë, ndërkaq në mollë do të mbeten vetëm pika.

Dëshironi që dylli të duket, qitni ujë të nxehtë. Kështu njëkohësisht do ta zbusë dyllin dhe pjesërisht do t’i lajë. Por, nëse dëshironi që tërësisht ta hiqni dyllin, qitni pastaj sodë buke dhe fshini mirë me leckë apo më mirë me brushë.

Edhe pse dylli nuk është i dëmshëm, me siguri nuk është as i mirë. Hiqeni na mollët posaçërisht kur ua jepni fëmijëve.

Facebook Comments

Related posts

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Nishanet në fytyrë dhe çfarë duan të thonë ato. Një pozicion një cilësi!

lipjanipress

Nëse mendon të abortosh? Së pari shiko këtë video…

lipjanipress

Ja çfarë iu bën mushkërive kanabis

lipjanipress

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

Shkencëtarë: Diabeti është shenjë paralajmëruese e kancerit

lipjanipress

Kontrollojeni shëndetin tuaj për një minutë me këtë mënyrë të thjeshtë

lipjanipress

Jeni ndarë por vazhdoni ta duani partnerin, ja si ta tejkaloni këtë periudhë

lipjanipress

Ja pse duhet t’i mbështillni këmbët me foli alumini

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

lipjanipress

Këto fruta ndihmojnë për aknet, anemia, astma, hemorroidet, herpesin, celulitin,..…

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli