LipjaniPress

Ja pse duhet t’i mbështillni këmbët me foli alumini

Shneta

Në fillim mund të jeni skeptik në lidhje me këtë, por përdorimi i folisë së aluminit shkon përtej mbështjelljes së ushqimit. Në fakt, kjo foli ka veti mjekësore.
Gjegjësisht, besohet se dhimbja në qafë, shpinë, shpatull dhe gju mund të trajtohet me sukses në qoftë se e mbështillni zonën ku ju dhemb me letër alumini.

Dhimbja thuhet se largohet shpejt për shkak se energjia që rrjedh në organizmin tonë në pikën aktive biologjike kthehet prapa në meridian, aty nga ku rrjedh, transmeton Gazeta Express.

Kjo metodë e mbështjelljes së zonës së dhimbshme me foli alumini është praktikuar nga kinezët dhe rusët për qindra vjet dhe kjo metodë përshkruhet edhe si vepër e Wilhelm Reich, një studenti të Frojdit.

Çfarë duhet të bëni

Pritni një copë letër alumini dhe pastaj mbështilleni zonën e dhimbshme me të. Bashkëngjitni atë me një fashë dhe lëreni brenda natës. Bëjeni këtë për 12 ditë dhe pastaj bëni një pauzë prej 2 javësh. Nëse është e nevojshme, përsëriteni trajtimin.

Sipas shkencëtarit rus A.V. Skvortsov, burimet e veçanta të strukturimit të energjisë përdoren në procedura të shërimit, si produktet e letrës së aluminit.

Për këtë arsye, organizmi ka qeliza të veçanta burimore që ndërveprojnë me fushën e energjisë së Tokës. Kjo fushë mund të deformohet për shkak të shumë arsyeve dhe të prishë furnizimin me energji për qelizat burimore.

Folia punon duke e reflektuar fushën e energjisë së Tokës dhe duke e zmadhuar atë për disa herë si zmadhimi i qelqit, duke rregulluar përçarjen mes qelizave dhe fushës së energjisë.

Facebook Comments

Related posts

Operacion i rrallë i kryer me sukses nga mjeku lipjanas Dr.Xheladin Rizani dhe ekipa ndihmëse

lipjanipress

Jeni ndarë por vazhdoni ta duani partnerin, ja si ta tejkaloni këtë periudhë

lipjanipress

Këto fruta ndihmojnë për aknet, anemia, astma, hemorroidet, herpesin, celulitin,..…

lipjanipress

Nishanet në fytyrë dhe çfarë duan të thonë ato. Një pozicion një cilësi!

lipjanipress

Ja çfarë ndodh nëse shikoni shumë XXX

lipjanipress

Zhdukini milingonat me këto 6 metoda tepër efikase

lipjanipress

Shkencëtarë: Diabeti është shenjë paralajmëruese e kancerit

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të pësoni sulm në zemër apo do të keni kancer!

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

Gjaku i trashë, qarkullim i dobët – shkaktarët, simptomat dhe shërimi

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli