LipjaniPress

Rikthehet prej nesër bora në Maqedoni

Lajme Maqedoni

Deri në fund të ditës nesër, moti do të jetë stabil nga lindja me periudha me diell, ndërsa vranësirat do të rriten. Paradite vende-vende në lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës. Temperaturat minimale do të jenë prej -7 deri -1, ndërsa maksimalet prej -1 deri 5 gradë.
Siç informoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike, nesër nga orët e mbrëmjes, e pastaj edhe të martën dhe të mërkurën, do të ketë reshje të përkohshme, kryesisht të borës, me intensitet të dobët, ndërsa në juglindje dhe jug me intensitet mesatar.

Të martën gjatë ditës në juglindje përkohësisht reshjet do të jenë të shiut. Nga e enjtja temperaturat e mëngjesit pak të rritura sërish do të bien, ndërsa gjatë ditës do të ketë më shumë periudha me diell.

Facebook Comments

Related posts

Zyra e Mogherinit: Rrënimi i murit ndihmon qytetarët e Mitrovicës Veriore e Jugore

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

PDK godet rëndë Ramiz Kelmendin: U pasurove duke bërë biznes me Serbinë

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress

Momenti kur vajza shtypet nga treni në Indi (Video+18)

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Flaka Surroi: Reagon ndaj tentim vrasjes se Azem Vllasit

lipjanipress

Sërish sulme në Siri, vriten dhjetëra persona

lipjanipress

Të hënën Kryesia, për seancën e Kuvendit parashihen dy interpelanca të kryeministrit

lipjanipress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli