LipjaniPress

SHBA vret me dron 3 pjesëtarë të Al-Kaidës

Lajme

Zyrtarët e sigurisë dhe ata fisnorë të Jemenit thonë se ajo që besohet të jetë sulm me dron nga SHBA-ja ka vrarë tre pjesëtarë të dyshuar të Al kaidës në krahinën jugperëndimore, Bayda.
Siç raporton Associated Press, këta zyrtarë që kanë folur në kushte anonimiteti thonë se dy sulme me dron kanë vrarë Abu Anis al-Abi, një nga komandantët rajonal dhe dy të tjerë.

Sulmet amerikane me dron kryhen prej pas sulmeve të 11 shtatorit të vitit 2001 në New York dhe Uashington, si masa ndëshkuese ndaj Al Kaidës, transmeton rel.

Ky është sulmi i parë me dron nga SHBA-ja prej inaugurimit të Donald Trumpit si president i Shteteve të Bashkuara.

Facebook Comments

Related posts

Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut

lipjanipress

Edhe Sheshelj po frikësohet për “sulm” në veri të Kosovës

lipjanipress

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress

Një vajzë e vogël kafshohet nga gjarpri, në QKU s’ka serum

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Janjeva dhe janjevasit të paluhatshëm, gjithmonë LDK

lipjanipress

Publikohet edhe video e fushatës luksoze të Refiqe Tërnavës

lipjanipress

Nxënësit shqelmojnë dhe përplasin karriget në Shtime(VIDEO)

lipjanipress

Debat i ashpër i kandidatëve presidencialë francezë për Evropën

lipjanipress

Maqedoni – Nga 2.900 bursa vetëm 373 për studentët shqiptarë

lipjanipress

Abrashi mysafir te veteranët

lipjanipress

Gjendet traktori i vjedhur para 18 vjetësh (Video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli