LipjaniPress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

Lajme

Kanadezi Stephen Palmer, sot është veteran i ushtrisë, por vite më parë ai ishte pjesë e NATO’s në Kosovë.
Palmer , ishte pjesë e ushtrisë kanadeze, menjëherë pas luftës kishte shërbyer në rajonin e Drenicës në qytetin e Drenasit, i cili ishte një nga qytetet më të shkatërruara nga lufta.

Lidhja që ka krijuar me këtë qytet duket të jetë e fortë, pasi edhe pas kaq shumë vitesh ai e kujton përmes fotografive që i publikon në profilin e tij në rrjetet sociale, shkruan “Magazina.al”

Një foto të tillë ai e ka publikuar edhe këto ditë në facebook, ku shihet tabela e komunikacionit e cila tregon orjentimin mes Gllogovcit (tani Drenas) dhe Prishtinës.

Facebook Comments

Related posts

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Policia gjermane tregon se çfarë gjeti në banesën e sulmuesit kosovar në Dusseldorf

lipjanipress

Mishi i kalbur nga Brazili, BE në alarm! Po Shqipëria?

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Osmani: Kur thosha se PDK-ja nuk i respekton marrëveshjet, në LDK shanin e bërtisnin

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

SHBA’ja burgos djalin e deputetit rus, reagon keq Rusia

lipjanipress

VMRO apel gjykatësve: Mos bashkëpunoni me Prokurorinë Speciale

lipjanipress

Veseli: Vetëvendosje nuk mund ta udhëheq Kosovën pasi nuk e njeh si shtet

lipjanipress

Vetëvendosje mban sot konferencë për media

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli