LipjaniPress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

Lajme

Autoritetet e Hungarisë po punojnë së bashku me ato italiane për hetimin e shkaqeve të përplasjes së autobusit në pjesën veriore të Italisë, me ç’rast humbën jetën 16 vetëm ndërsa dy të tjerë janë me plagë të rrezikshme për jetë.

Në autobus ishin 56 shtetas të Hungarisë, përfshirë dy shoferë.

Autobusi u përplas vonë më 20 janar në autostradën afër qytetit Verona në Itali.

Shumica e udhëtarëve ishin nxënës të një shkolle në Budapest, së bashku me prindërit dhe nxënësit, që ktheheshin nga një turne në Francë.

Ministri i jashtëm i Hungarisë, Peter Szijjarto, tha dje se hetimet tashmë kanë filluar dhe se do të duhen disa ditë për identifikimin e të vdekurve, pasi shumica prej tyre kishin pësuar djegie të rënda.

Facebook Comments

Related posts

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Mustafa: Kosova, model rajonal në fushën e të drejtave të njeriut

lipjanipress

Gallatë e madhe në internet, për linjën e parë të fluturimit Beograd – Prishtinë (Foto)

lipjanipress

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

Haradinaj: Ka deputetë brenda LDK’së që s’do ta lejojnë Demarkacionin

lipjanipress

Intelektuali Agim Bahtiri godet komandantët

lipjanipress

Kështu u prit në Kosovë ish-ushtari i UÇK’së, i liruar pas 13 vjetësh burgim në Serbi (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi disa nga projektekt që janë drejt finalizimit

lipjanipress

ISIS-i thirrje për sulme dhe luftë ndaj Evropës gjatë muajit të Ramazanit

lipjanipress

Reçica: Nëse nuk kalon demarkacioni, PDK e gatshme për zgjedhje

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli