LipjaniPress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

Lajme

Iraku nuk do ta ndryshojë qëndrimin e vet për mos njohje të pavarësisë së Kosovës, me gjithë “presionit e jashtëm” për ta bërë një gjë të tillë, ka thënë sot në Beograd, ministri i Jashtëm i Irakut, Ibrahim Al-Jaafari.

Al-Jaafari i ka bërë këto komente sot gjatë një vizite në Serbi, ku u prit nga presidenti serb, Tomislav Nikoliq, transmeton Express.

“Vendi im nuk do të ndryshojë qëndrimin për mos njohjen e Kosovës, përkundër presionit të jashtëm me të cilin po përballet,” B92 e citon Al-Jaafarin të ketë thënë.

Facebook Comments

Related posts

Vuçiq: Thaçi duhet të harrojë egon e tij

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Walker dhe drejtuesit e Opozitës tregojnë se çka u bisedua në takimin e sotëm (Video)

lipjanipress

Autobusët në flakë në Mitrovicë (Video)

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

Ushtria bëhet sivjet

lipjanipress

Gënjeshtrat më të mëdha në histori

lipjanipress

Këto janë nënat që gatuan për refugjatët dhe ushtarët e UÇK-së (VIDEO)

lipjanipress

Rrëfimi i Hamëz Jasharit, pak ditë para sulmit nga forcat serbe (Video)

lipjanipress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

lipjanipress

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli