LipjaniPress

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

Lajme

Gjykata e Apelit ka shqyrtuar një lëndë, e cila përbëhet nga 178 dosje dhe vlerësohet të jetë lënda më voluminoze që kjo gjykatë ka shqyrtuar ndonjëherë.

Rasti ka të bëjë me tetë persona të akuzuar, të cilët dyshohen për krim të organizuar me emigrantë.

Njëri nga të akuzuarit është një shqiptaro turk, i quajtur Ahmet Çiklae, ndërsa edhe pjesa tjetër e të akuzuarve janë të etnisë turke e shqiptare.

Gazeta Express, nga burimet e saj merr vesh se ky rast është gjykuar në shkallë të parë nga Gjykata Themelore në Prizren.

Facebook Comments

Related posts

Në Gjermani, mërgimtarët e kapin mat Shpend Ahmetin në një vikend tjetër të shtrenjtë (Foto)

lipjanipress

Burgu i josh kosovarët, 4 mijë konkurrentë për 70 vende pune (Video)

lipjanipress

Shkumbin Demolli: Njoftim Për Protest Me daten 17tetor Sheshi Skenderbeu,protestojm me Moton Duam Pun,Ftojm LVV-LDk-Alternativen dhe tëgjith qytetart të Na Bashkohen.

lipjanipress

Historiku i fshatit “Shalë:” Komuna Lipjanit

lipjanipress

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress

Ky është serbi që EULEX’i i ngriti aktakuzë për vrasjen e 116 shqiptarëve në Vushtrri

lipjanipress

Cili minoritet në Kosovë është në gjendje më të vështirë?

lipjanipress

Hoxhaj: Me këtë territor të Kosovës na kanë njohur 114 shtete

lipjanipress

Thaçi: Pajtohem me Mogherinin, të ndërtojmë ura e jo mure

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Eskalojnë raportet mes Turqisë e Holandës

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli