LipjaniPress

Trump e largon Amerikën nga një marrëveshje e rëndësishme tregtare

Lajme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka nënshkruar sot një urdhër ekzekutiv, për ta larguar SHBA-në nga marrëveshja tregtare për Partneritet Trans-Paqësor (TPP).

Kjo marrëveshje tregtare ishte nënshkruar nga 12 vende dhe mbulonte 40% të ekonomisë botërore, transmeton Express.

Ky urdhër ishte pjesë e një serie urdhrash ekzekutiv të planifikuar për sot nga Trump, për të filluar përmirësimin e politikave tregtare të SHBA-së.

Facebook Comments

Related posts

Nisma: Vazhdimi i dialogut është vetëm në interes të Serbisë

lipjanipress

Serbia falënderon Vatikanin që s’e njeh Kosovën

lipjanipress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Kelmendi me ndërtuesit diskuton për vonesat në leje ndërtimore dhe legalizim të ndërtimeve

lipjanipress

Pretendimet e një romi se UÇK-ja ia rrëmbeu vëllain dhe kushëririn

lipjanipress

Liria e medias, Kosova renditet e 82’ta

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Arrestohet një hetues policor i krimeve ekonomike

lipjanipress

“Në Lipjan fitoi Imri Ahmeti , jo LDK-ja !”

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti ka vizituar fillimin e punimeve tek udhëkryqi Lipjan – Magurë -Shtime.

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli