LipjaniPress

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

Lajme

​Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se e ka humbur besimin ndaj Prishtinës dhe për këtë arsye vazhdimi i dialogut në Bruksel do të jetë shumë i vështirë.

Ai ka shtuar se në rend të parë pret mesazh të qartë në BE sa i përket përdorimit të armëve.

“Dëshiroj t’i lus zyrtarët e BE-së që mos t’i ofrojnë mbështetje përdorimit të armëve atje ku nuk e kanë vend, kurse gjitha të tjerat, temat tjera, të arrihen përmes rrugëve tjera”, ka thënë kryeministri serb në Beograd, një ditë para takimit të nivelit të lartë me palën kosovare në Bruksel.

“E kam humbur besimin në përfaqësuesit shqiptarë… Qysh mundesh dikujt t’i besosh kur flisni bukur fillimisht, e më pas dikush në mëngjes i dërgon 14 tanke dhe thotë hyni ku të doni”, ka thënë Vuçiq.

Ai përsëri ka thënë se Kosova “nuk duhet të luaj me mjete dhe me armë”, transmeton lajmi.net.

“Nga takimi i nesërm nuk pres shumë, por pres qetësim të situatës dhe mesazhe të qarta… Pres bisedime të vështira, ndërsa secili rezultat që arrihet është i mirë”, ka thënë ai.

Facebook Comments

Related posts

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

lipjanipress

Darmanovic: Bëhemi pjesë e NATO-s në fund të majit

lipjanipress

E aksidentuara Violeta Deda ka nevojë urgjente për gjak

lipjanipress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

lipjanipress

Rezultatet: LSDM udhëheq në 43, VMRO-DPMNE në 14, ndërsa BDI në 10 komuna

lipjanipress

Labinot Tahiri vjen me një tjetër paralajmërim

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress

Televizioni publik pritet të bëhet me pagesë

lipjanipress

Kerkohen 10 mjeshter ne gjermani Darmstadt

lipjanipress

Merkel kundër Trumpit: Terrorizmi nuk është justifikim për ndalimin e hyrjes së njerëzve në Amerikë

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani
Albanian
Kalo te paneli