LipjaniPress

Zaev edhe më tutje nuk guxon të flasë për të drejtat e shqiptarëve

Lajme Maqedoni

Kreu i Lidhjes Socialdemokrate të Maq1edonisë Zoran Zaev njoftoi se shumë shpejt do të shpalosë qëndrimin e partisë së tij për formimin e Qeverisë së re dhe për platformën e përbashkët të partive shqiptare.

Sipas tij, platforma është bërë për mandatarin që aktualisht është Nikolla Gruevski.

Zaev tha se shpreson se Gruevski nuk do të mund të formojë qeveri për shkak se shumica e qytetarëve zgjodhën ndryshime.

Facebook Comments

Related posts

Asnjë qeveri s’mund ta ndalë punën e Gjykatës Speciale

lipjanipress

Beograd, një veturë në lëvizje shpërthen afër një shkolle (Video)

lipjanipress

Presidenti Thaçi priti një delegacion të ashkalinjve të Kosovës për 14 vjetorin e ditës së tyre të flamurit

lipjanipress

Matoshi: Kosovës i duhet një President i urtë jo një si Thaçi

lipjanipress

Këtu përqafohen Prindërit horror në gjykatë

lipjanipress

Ferati: Muri do të rrënohet, s’ka rëndësi afati

lipjanipress

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

lipjanipress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Policia thotë se ka konfiskuar qindra kilogramë drogë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli