LipjaniPress

Zaev edhe më tutje nuk guxon të flasë për të drejtat e shqiptarëve

Lajme Maqedoni

Kreu i Lidhjes Socialdemokrate të Maq1edonisë Zoran Zaev njoftoi se shumë shpejt do të shpalosë qëndrimin e partisë së tij për formimin e Qeverisë së re dhe për platformën e përbashkët të partive shqiptare.

Sipas tij, platforma është bërë për mandatarin që aktualisht është Nikolla Gruevski.

Zaev tha se shpreson se Gruevski nuk do të mund të formojë qeveri për shkak se shumica e qytetarëve zgjodhën ndryshime.

Facebook Comments

Related posts

Rrëfimi i Hamëz Jasharit, pak ditë para sulmit nga forcat serbe (Video)

lipjanipress

Haradinaj i kundërpërgjigjet LDK’së: Po duan ta frikësojnë administratën

lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

Veliaj: Brenda 5 viteve Tirana do të jetë epiqendër e Ballkanit

lipjanipress

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

lipjanipress

LDK – Presidentit: Po bën fushatë nëpër shkolla

lipjanipress

97 veta përfunduan provimin e Jurisprudencës

lipjanipress

Hoxha: Askush s’ka informata për arrestimet e Speciales (Video)

lipjanipress

Ja ku e kishte kaluar natën 4 vjeçari i humbur në Mramor

lipjanipress

Somali:Sulm me makinë-bombë, 8 te vdekur

lipjanipress

Pro dhe kundër dëbimit të refugjatëve në Gjermani

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli