LipjaniPress

Gjykata e Kolmarit: Ende po i presim dokumentet e Serbisë për Haradinajn

Lajme

Një zëdhënëse e Gjykatës së Kolmarit në Francë u ka thënë mediave serbe se ende nuk ka shkuar atje dokumentacioni i plotë i Beogradit për ish-komandantin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Gjykata e Apelit në Kolmar do të vendosë për Ramush Haradinajn pasi të shkojë dokumentacioni i plotë atje, transmeton Gazeta Express.

Kështu ka thënë përgjegjësja për komunikim në këtë Gjykatë, Sandra Di Rosa, e cila ka theksuar se Serbia duhet t’i dërgojë atje, pos kërkesës për ekstradim, edhe aktet për nisjen e hetimeve provat që i kanë kundër Haradinajt.

Facebook Comments

Related posts

Suspendohet gjykatësja Safete Tolaj

lipjanipress

Spanja do ta ndalë ‘me forcë’ referendumin në Kataloni

lipjanipress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

lipjanipress

Aksion i madh policor në Skenderaj: Kapen armë, drogë e para të falsifikuara

lipjanipress

LDK – Presidentit: Po bën fushatë nëpër shkolla

lipjanipress

Turqia arreston mbi 50 persona

lipjanipress

Berisha i përgjigjet Blushit për Kosovën: Pse të lopës janë ata?! Të bëhemi gati për luftë!

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Familja e komandant Drinit pranojnë dekoratë nga Presidenti Thaçi

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress

Deputeti i PDK’së i kërkon Mustafës ta ndërrojë Ministrinë e Shëndetësisë

lipjanipress

Thaçi me këtë deklaratë e nervozoi keq mbrëmë Vuçiqin

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli