LipjaniPress

Lajm i keq për Greqinë, BE nuk nënshkruan ndihmën financiare

Lajme

Ministrat e financave të Eurozonës nuk do të nënshkruajnë rishikimin e ndihmës financiare për Greqinë, gjatë takimit të ditës së enjte.

Megjithatë, komisioneri i Bashkimit Evropian për çështje ekonomike, Pierre Moscovici ka thënë se shpreson që një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejtë, transmeton Gazeta Express.

“Ne do të shohim se si do të lëvizim drejt një përfundimi të shpejtë… por kjo gjë natyrisht nuk mund të arrihet deri ditën e enjte”, ka thënë Moscovici.

“Ne shpresojmë se një gjë e tillë të arrihet shumë shpejt”, ka përfunduar ai.

Facebook Comments

Related posts

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress

Dhjetëra pasagjerë evakuohen pas “eksplodimit në metronë e Parisit”

lipjanipress

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë, i duhen 40 mijë euro për transplatimin e veshkës

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

PDK vendos nesër nëse do ta përkrahë mocionin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë

lipjanipress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

lipjanipress

Përfundojnë “Ditët e Agimit” – rikujtohet vepra e Agim Ramadanit

lipjanipress

Njoftim: Komuna Lipjanit

lipjanipress

Molliqaj thotë se veç një Qeveri e re zgjidh problemin e Veriut

lipjanipress

Thaçi fton për “dekriminalizim të partive politike”

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli