LipjaniPress

Lutfiu: Turqia do të vazhdojë t’i njohë diplomat e Maqedonisë (VIDEO)

Lajme

Ministri i Arsimit dhe Shkencës i Maqedonisë Pishtar Lutfiu, lidhur me informatat për mosnjohjen e diplomave nga ana e Turqisë, ka theksuar se nxënësit dhe studentët nuk duhet të kenë frikë për shkak se njohja e diplomave do të vazhdojë siç ka vazhduar edhe në të kaluarën.

Lutfiu si mysafir në TV Art të Tetovës sqaroi se marrëveshja ka qenë e vjetëruar dhe procedurat veçmë janë rinovuar sa u përket çështjeve të nostrifikimeve.

Facebook Comments

Related posts

Maqedoni – Nga 2.900 bursa vetëm 373 për studentët shqiptarë

lipjanipress

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi: BE-ja s’është e plotë pa Serbinë

lipjanipress

Ardhja e mërgimtarëve, rrit numrin e aksidenteve

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli priti në takim përfaqësueset e projektit zviceran Kujdesi Shëndetësor i Qasshëm dhe Cilësor

lipjanipress

Adri Nurellari braktis Hashim Thaçin

lipjanipress

Haziri koordinohet me BIK’un në Gjilan “për ndërtimin e xhamive dhe një qendre islamike”

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Ky është dëmi më i madh që Thaçi ia shkaktoi Kosovës (VIDEO)

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli