LipjaniPress

Përgatitje për luftë? Rusia stërvit edhe fëmijët për të qëlluar me armë (VIDEO)

Lajme

Shteti rus ka nisur të bëjë në mënyrë të organizuar një parapërgatitje për një mobilizim të përgjithshëm.

Njësitet ushtarake janë duke mësuar djemtë e rinj se si të përdorin armët ndonëse ata nuk janë në moshë që të mësojnë për gjëra të tilla.

“Është shumë e rëndë (arma), thotë një fëmijë i vogël që zor se po e mbante në dorë.

-S’ka gjë, kur të rritesh do të jetë fiks”, i përgjigjet një nga komandot.

Këta të rinj shprehen se janë të gatshëm të luftojnë për tokën e tyre, ata pohojnë madje se janë në gjendje edhe të vdesin në krye të detyrës.

“Rusia ka nevojë për luftëtarë tani, do të ketë në të ardhmen dhe të gjithë duhet ta kuptojnë këtë”, thotë Aleksandër Borodai, ish-lider separatist.

Facebook Comments

Related posts

Skandal në kopshtet e Tiranës! Edukatorja veprim të turpshëm me fëmijën (Foto)

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të gjithë qytetarët e lipjanit të jenë pjesëmarrës në protestën gjithëpopullore me 28.11.2017

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Haradinaj: Gjykata franceze s’do të ngutet, s’ekstradohem në Serbi

Press Lipjani

Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, gjatë sulmit përdori edhe bombë

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

LUKSI I DEPUTETËVE ME BUXHET TË SHTETIT.

lipjanipress

Apeli kthen në rigjykim rastin ‘Tolaj’

lipjanipress

Deputetja e LDK’së paralajmëron prishjen e koalicionit me PDK’në

lipjanipress

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli