LipjaniPress

Rrihen dhe grabiten e mitura dhe shoku i saj në qendër të Shkupit

Maqedoni

Një vajzë 16-vjeçare dhe shoku i saj 15-vjeçar, janë sulmuar dje nga një person i panjohur në bulevardin “Arradhat Partizane” në rajonin qendror të Shkupit.

Plaçkitësi u është afruar me revole pas shpine, në hyrjen e ndërtesës. E ka qëlluar vajzën me grusht në fytyrë, e pastaj me kërcënim me thikë u ka marrë dy celularë dhe 770 denarë, kurse më pas është larguar në drejtim të panjohur.

Policia po ndërmerr masa për gjetjen e autorit dhe për zbardhjen e plotë të rastit.

Facebook Comments

Related posts

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress

Pështyhet e quhet tradhtar gazetari maqedonas që raportoi për zyrtarizimin e gjuhës shqipe

lipjanipress

Rezultatet: LSDM udhëheq në 43, VMRO-DPMNE në 14, ndërsa BDI në 10 komuna

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress

Fillon sot gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Maqedonisë

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

lipjanipress

Grupi i Kumanovës dënohet me 746 vjet burg

lipjanipress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

lipjanipress

Edhe ushtarët maqedonas bëjnë shqiponjën

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli