LipjaniPress

Thaçi e Mustafa nisin takimin me Mogherinin

Lajme

Në Bruksel, ku këtë mbrëmje vazhdon dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit, ka nisur takimi në mes të Përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, dhe delegacionit kosovar.

Ndryshe nga herët e tjera, në këtë rreth bisedimesh, Kosova përfaqësohet nga presidenti dhe kryeministri.

Zëdhënësja e BE’së, Maja Kocijancic, ka publikuar një fotografi ku shihet Mogherini me Presidentin Hashim Thaçi, dhe kryeministrin Isa Mustafa. /Express

Facebook Comments

Related posts

Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit

lipjanipress

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Konfiskohen mbi tre mijë kg marihuanë në Gjilan

lipjanipress

Hapja e fushatës së Nismës për Kosovën – Lipjan.(Video+Foto)

lipjanipress

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Kur bota rrotullohet rreth komandant dreqit !!!

lipjanipress

Propozohet ndalimi i importit të veturave më të vjetra se 10 vjet

lipjanipress

Shqiptarët djegin shtëpinë që të fitonin milionat nga Sigurimet

lipjanipress

Osmani: Kur thosha se PDK-ja nuk i respekton marrëveshjet, në LDK shanin e bërtisnin

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli