LipjaniPress

Zvicra s’ka përjetuar janar më të ftohtë në 30 vjetët e fundit

Lajme

Zvicra shënoi muajin janar si më të ftohtin në 30 vitet e fundit, me një temperaturë mesatare minus tre gradë Celsius në qendër të vendit, bënë sot të ditur shërbimet meteorologjike.

Prej 10 ditësh, temperaturat mbeten në vlera negative dhe një numër i konsiderueshëm liqenesh janë ngrirë apo mbuluar në disa pjesë nga blloqe akulli.

Sipas SRF Meteo, shërbimi meteorologjik i televizionit publik zviceran, mesatarja e temperaturave ka rënë në minus tre gradë Celsius në qendër të vendit, ose më shumë se tre gradë më pak se mesatarja afatgjatë, që është 0,3 gradë Celsius.

Duhet të kthemi pas në kohë, në vitin 1987 për të gjetur janarin më të ftohtë, me një temperaturë mesatare prej minus 4,3 gradë Celsius, përcjell Atsh.

Vlera më e ulët u regjistrua në Brevine, në kantonin e Neuchatel, me minus 41,8 gradë Celsius.

Facebook Comments

Related posts

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

HRW: Qeveria siriane kreu 8 sulme kimike në Aleppo (Video)

lipjanipress

Kroacia dhe Çekia me qëndrime të ndryshme rreth anëtarësimit të Kosovës në NATO

lipjanipress

Kryetari i komunës, z. Naim Ismajli, po merr pjesë në Komitetin Drejtues të NALAS-it

Press Lipjani

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Haradinaj: Ka deputetë brenda LDK’së që s’do ta lejojnë Demarkacionin

lipjanipress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

lipjanipress

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

lipjanipress

Vdekja e 4-vjeçarit nga qentë, helmim masiv i kafshëve të rrugës nëpër Maqedoni

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli