LipjaniPress

Kuvajti i ekzekuton me varje 7 persona, përfshirë edhe princin

Lajme

Kuvajti i ka ekzekutuar shtatë të burgosur për herë të parë që nga viti 2013, përfshirë edhe një anëtar të familjes mbretërore udhëheqëse.

Ata janë ekzekutuar me varje në burgun qendror, sipas një komunikate të publikuar në agjencitë shtetërore të lajmeve të Kuvajtit, transmeton Express.

Bëhet të ditur se emri i anëtarit të familjes mbretërore është Faisal Abudallah Al Jaber Al Sabah, i cili ishte dënuar për vrasje të paramenduar dhe posedim ilegal të armës.

Në mesin e të ekzekutuarve të tjerë janë edhe të burgosur nga Filipinet, Egjipti, Etiopia dhe Bangladeshi.

Ata u dënuan për një varg krimesh të ndryshe si, vrasje, tentim vrasje, rrëmbim dhe përdhunim.

Princi Al Sabah u dënuar për vrasjen e një princi tjetër të Kuvajtit në vitin 2010.

Facebook Comments

Related posts

Nëse Thaçi i kërkon Serbisë ta njohë Kosovën, Vuçiq e ka një përgjigje

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

lipjanipress

Muja u shkruan kolegëve: Ky është propozimi im për demarkacionin

lipjanipress

Gllavica përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Vazhdojn pritjet deri në pesë orë në Merdare

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Përplasje mes studentëve dhe zyrtarëve komunal në Ferizaj

lipjanipress

Klemend Balili ndodhet brenda vendit, komunikon me letra me bandën e tij

lipjanipress

Këta janë kandidatët për Kryeministër nga katër partitë më të mëdha

lipjanipress

Ramadan Muja, një mandat duke u ballafaquar me drejtësinë

lipjanipress

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli