LipjaniPress

Serbia rekruton 500 ushtarë më shumë pas tensioneve me Kosovën

Lajme

Ministria e Mbrojtjes së Serbisë ka iniciuar procedurën për marrjen e 500 ushtarëve profesionistë në radhët e Ushtrisë së Serbisë.

Pas konsultimit me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ministri i Mbrojtjes, Zoran Gjorgjeviq ka nisur një procedurë për marrjen e 500 ushtarëve profesionist, transmeton lajmi.net.

Të dhënat nga qendrat rajonale të Ministrisë së Mbrojtjes bëjnë të ditur se kandidat potencial janë të gjithë qytetarët e Serbisë të cilët kanë përfunduar vullnetarisht shërbimin ushtarak, ushtrimin me armë dhe janë më të rinj se 30 vjeç.

Kjo rritje e numrit të ushtarëve vjen në kohën e tensionimit të situatës në Kosovë dhe përpjekjeve të Serbisë që të dëshmojë fuqinë në këtë pjesë të Ballkanit.

Facebook Comments

Related posts

Konfiskohen mbi tre mijë kg marihuanë në Gjilan

lipjanipress

Mesazhi i Votuesit në Fletëvotimin e Ferizajt

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

lipjanipress

Suedi: Rrotullohet autobusi me nxënës, 3 të vdekur, mbi 50 të lënduar

lipjanipress

Dialogu ‘ribashkon’ opozitën

lipjanipress

Policia realizon pilot projektin për vendosjen e shenjave të trafikut

lipjanipress

Treni godet kamionin në Fushë-Kosovë (Foto)

lipjanipress

Vazhdojnë përplasjet në Podujevë: LDK thotë se PDK po i krahason arsimtarët me qentë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli