LipjaniPress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

Lajme

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 15:00 një polic nga rajoni i Prizrenit është sulmuar me thikë nga disa të rijnë.

Rreth orës 15:00, për mes rrugëve operative, polica në Prizren ka pranuar një informacion se një grup i të rinjve janë përgatitur për t’i sulmuar disa të tjerë në një kafe-bar me thika; shufra hekuri dhe shkop bejsbolli në rrugën “Besnik Muçaj” në Prizren.

Një patrullë policore e cila në ato momente ndodhej më afër këtij lokacioni i është përgjigjur thirrjes dhe ka arritur më kohë të parandalojë këtë incident, mirëpo ka hasur në rezistencë të armatosur nga një i dyshuar i cili me thikë kishte tentuar ta ther një zyrtar policor.

“Fal shkathtësisë së policit i ka shpëtuar pa lëndime. Për ta vënë situatën nën kontroll ka intervenuar edhe njësi të tjera. Sakaq, pas një pune operative të njësive patrulluese dhe hetuesve janë arrestuar katër të rinj të dyshuar të cilëve u është caktuar masa e arrestit policor për 48 orë”, thuhet në njoftimin e policisë.express

Facebook Comments

Related posts

Kanë nisur punimet në renovimin e QKMF-së në Lipjan

lipjanipress

Një vajzë e vogël kafshohet nga gjarpri, në QKU s’ka serum

lipjanipress

Dosje e FDH-së si i fshihte Serbia krimet në Kosovë

lipjanipress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

lipjanipress

Isa Mustafa flet për koalicionin me AKR’në

lipjanipress

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

Islanda kërkon emigrantë, ja mundësitë

lipjanipress

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Alarmi vjen nga Franca: Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Evropës

lipjanipress

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli