LipjaniPress

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

Lajme Maqedoni

Nga ora 10:40 paradite komunikacioni në aksin rajonal Kumanovë – Shkup tek fshati Umin Doll rikahëzohet për shkak të aksidentit në trafik, njoftoi Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM).

Në rrugët e tjera në shtet komunikacioni po zhvillohet rrjedhimisht në kushte dimërore kryesisht nëpër rrugë të lagështa, ndërsa në pjesën perëndimore të shtetit vende-vende ka mbetje nga bora.

Shoferëve u rekomandohet vozitje e kujdesshme dhe përshtatje të shpejtësisë sipas kushteve në rrugë.

Facebook Comments

Related posts

Turqia thotë se viktimat siriane kanë shenja të ‘sarinit’

lipjanipress

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

Putin thotë se Rusia nuk e ka ndërmend të përzihet në zgjedhjet e Francës

Press Lipjani

Ardhja e mërgimtarëve, rrit numrin e aksidenteve

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Lipjanasit e interesuar për grantet e Organizatës “HELP”

lipjanipress

Reçica: Asociacioni sipas ligjeve të Kosovës

lipjanipress

LSDM premton pensione shtetërore për të gjithë qytetarët

lipjanipress

Veseli tallet me Kurtin: Kthehu nga Norvegjia, nuk do të ketë luftë

lipjanipress

Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, datën 12 Nëntor 2017 t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Malisheva në përkrahje të Ramush Haradinajt

lipjanipress

Turqi: Zyrtarët policorë që martohen me shkelës të kurorës e humbin punën

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli