LipjaniPress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

Lajme

Policia në Austri i ka arrestuar sot tetë terroristë të dyshuar, në një seri bastisjes të kryera herët në mëngjes në dy qytetet më të mëdha të vendit, ku u mobilizuan ekipet e armatosura rëndë të SWAT, të përkrahur nga qindra oficerë.

Në një komunikatë për media, Zyra e Prokurorit Publik të Austrisë në Graz, ka thënë se të arrestuarit dyshohet se janë të përfshirë në grupin terrorist të Shtetit Islamik (ISIS), transmeton Express.

Në të njëjtën kohë, policia austriake ka kryer bastisje edhe në Vjenë, në dy operacione në të cilat kanë marrë pjesë 800 policë.

Facebook Comments

Related posts

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

Ja sa do t’i kushtonte Kosovës krijimi i njësisë së helikopterëve

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Vajza e mbijetuar e Hamzë Jasharit rrëfën tmerrin që kishte ndodhur në mars të vitit 1998 (VIDEO)

lipjanipress

Deçan, humb jetën nga tymi derisa i digjej shtëpia

lipjanipress

Cili minoritet në Kosovë është në gjendje më të vështirë?

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress

Përplasen dy trena mes vete, disa të lënduar (Foto)

lipjanipress

Inaugurohet objekti muze “Ish selia Ipeshkvnore e Kosovës” në Ferizaj

Press Lipjani

Aksidentohet autobusi, 28 të vdekur (FOTO)

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Zvicra në nevojë për 134 mijë punëtorë të rinj me orar të plotë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli