LipjaniPress

Gjenden të vdekur 10 ushtarë në Kashmir, u zunë nga orteku

Lajme

Të paktën 10 ushtarë u gjetën të vdekur nga orteku i borës në Kashmir, Indi.

Shtatë prej tyre kishin vdekur gjatë patrullimit që e bënin në atë zonë, në fakt në kufi me Pakistanin, njofton BBC, transmeton Gazeta Express.

Në incidente të ndara, një grup ushtarësh u zunë nga orteku. Tre prej tyre, u gjetën të vdekur ndërsa shtatë të tjerë u gjetën dhe u shpëtuan.

Ky rajon kohëve të fundit është goditur nga moti i rëndë me borë, i cili kishte shkaktuar edhe aksidente të mëdha në komunikacion dhe bllokimin e tij.

Facebook Comments

Related posts

19 VITE MË PARË: RRËFIMET PËR PROTESTËN “BUKË PËR GRATË DHE FAMILJET E DRENICËS”

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Kosovari akuzohet nga Erdogan për shkak të lidhjeve të afërta me Gulenin

lipjanipress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

lipjanipress

Drama e avionit britanik në Danimarkë (Foto)

lipjanipress

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

lipjanipress

EU observer: Hashim Thaçi dhe Daut Haradinaj pritet të akuzohen nga Gjykata Speciale

lipjanipress

Ende e pasigurt mbështetja financiare nga shteti për të akuzuarit nga Specialja

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress

Grupi i Kumanovës dënohet me 746 vjet burg

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli