LipjaniPress

Jeni ndarë por vazhdoni ta duani partnerin, ja si ta tejkaloni këtë periudhë

Shneta

Nuk zgjat njësoj koha e cila duhet të kalojë për të marrë veten pas ndërprerjes së ndonjë lidhjeje. Kjo varet nga shumë faktorë – kujtimet e përbashkëta, mënyra e ndarjes, gjendja e marrëdhënieve në momentin e ndarjes…

Meshkujt më shumë vuajnë për shkak të ndarjes. Sapo keni përfunduar një lidhje, mirëpo emocionet kanë mbetur. Vuani dhe pyesni sa kohë nevojitet të kalojë për ta marrë veten, transmeton Telegrafi.

Ja nga çka varet, sipas ekspertëve të dashurisë:

Kujtimet e përbashkëta

Sa më shumë të zgjasë biseda rreth ndarjes, edhe procesi i këndelljes do të zgjasë. Sa më shumë që keni krijuar kujtime të përbashkëta, do të jetë më e vështirë t’i harroni dhe të filloni krijimin e lidhjeve të reja.

Gjendja e marrëdhënieve

Në rast që lidhja nuk ka qenë e mrekullueshme, ndarja do të duhej t’ju sjellë lehtësi, andaj do t’ju duhet më pak kohë për ta harruar partnerin. Nga ana tjetër, nëse keni qenë të lumtur, dhe përnjëherë ju ka braktisur, më vështirë do ta merrni veten.

Emocionet

Nëse keni besuar që ai partneri është shpirti juaj binjak, me siguri do “të fundoseni” pas ndarjes. Nëse kjo ka qenë joserioze, mos vajtoni, shpejt sërish do të gjendeni në një lidhje të re.

Mënyra e ndarjes

Te ndarja në mënyrë miqësore, procesi i këndelljes nuk do të duhej të jetë i dhembshëm. Nëse keni ofenduar njëri-tjetrin me fjalë të rënda, dhe ju jeni ndarë me lot pikëllimi, atëherë do t’ju nevojitet një kohë që të ktheheni në jetën normale.

Tradhtia

Shpesh marrëdhëniet përfundojnë për shkak që njëri nga partnerët ka pasur aferë tradhtie, gjë që ndikon në çrregullimin e vetëbesimit të partnerit të tradhtuar dhe zgjat më shumë këndellja pas ndarjes.

Facebook Comments

Related posts

Pasi t’i shihni 5 përbërësit rrënqethës që përdoren për parfumet luksozë, kurrë më nuk do t’i përdorni (Foto)

lipjanipress

Ja çfarë ndodh nëse shikoni shumë XXX

lipjanipress

Kontrollojeni shëndetin tuaj për një minutë me këtë mënyrë të thjeshtë

lipjanipress

Ushqimet më të mira për të forcuar muskujt tuaj

lipjanipress

Farat e kungullit luftojnë qelizat kancerogjene

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Ja pse është e dëmshme të pastroheni shpesh

lipjanipress

Kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të pësoni sulm në zemër apo do të keni kancer!

lipjanipress

2 vjeçari nga Lipjani vuan nga sëmundja e rrallë, familja kërkon ndihmë (Video-Foto)

lipjanipress

Detergjenti i rrobave dëmton sytë dhe na rrezikon shëndetin…

lipjanipress

Ja pse duhet t’i mbështillni këmbët me foli alumini

lipjanipress

KUJDES! Kjo është sëmundja më e re vdekjeprurëse më e keqe se HIV AIDS

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli