LipjaniPress

Këto janë vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës më 28 janar

Uncategorized

KEDS nëpërmjet një komunikate për media ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë ditëvë në vijim.
Komunikata e plotë:

Prishtinë

Mirëmbajtje të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 28.01.2017 në NS 220/35/10kV Podujeva do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Llausha ( Kodi: 14000013) prej orës 10:30 deri në orën 15:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Dumnicë, Llaushë, Doberdol, Zakut, Kërpimeh, Metehi, Repë, Tashevc, Pollatë, Dvorishtë, Sllatinë, Reçicë, Zhiti, Sylejvicë, Brecë, Tërnavicë, Murgull, Marincë

Arsyeja e shkyçjes: Vendosja e shtyllave në L.P 10 kV.

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 28.01.2017 në NS 220/35/10kV Podujeva do të shkyçet:

Dalja 10 kV Letanci ( Kodi: 14000012) prej orës 12:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Obranxha, një pjesë e Bradashit, Katunishta

Arsyeja e shkyçjes: Ngritja e shtyllave të TM dhe energjizimi i rrjetit, 10(20) kV , LOT 2 Podujeva nënprojekti Katunisht- Punime nga firma Monting.

Peja

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 28.01.2017 në NS 110/10kV Peja 2 do të shkyçet:

Dalja 10 kV Zahaqi (Kodi: 51000010) prej orës 11:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Fsh.Qyshk, Pavlan, Zahaq, një pjesë e Llabjanit, Deponija, një pjesë e Ramunit, Gllaviqica, Kerstovci, Leshan, Klinqin, Sverka e that, Jabllanica e Leshanit, Rosujat.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndrrimi i 3 shtyllave TM, izolatoreve VHD dhe pastrim linje

Gjilani

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 28.01.2017 në NS 110/10 kV Kamenica do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Ropotova ( Kodi : 62000014) nga ora 11:00 deri në ora 15:30

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet , pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Drenovci, Ferma e Pulave, Ropotova, Tomance, Panqella, TS Petriti, Ranilluk , Hodevci, Rajnovci, Bozhevci, Busavata, Migonovci,

Arsyeja e shkyçjes: Ndrrimi i 3 shtyllave TM dhe Izolatorëve

Ferizaj

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 28.01.2017 në NS 35/10kV Ferizaj 3 do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Gaqka ( Kodi :40042002) nga ora 09:00 – 09:15 dhe prej 15:45-16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Greme, Gaqka

Arsyeja e shkyçjes: Montimi I Ormanit të TU të TS Vrella- Greme

Mitrovica

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 28.01.2017 në NS 35/10kV Mitrovica II do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Shipoli ( Kodi :71075001) nga ora 10:00 deri në ora 16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Rr Muhaxhirve , Rr Safet Ajeti , Rr Bekim Doroci ,Rr Arta Bubulina ,Rr Bajo Topolli ,fsh Shipol ,fsh Vaganicë, fsh Vërrnicë, fsh Pirqë, fsh Frashër I Vogël

Arsyeja e ndërprerjes: vendosja e shtyllave 10kV.

Prizreni

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 28.01.2017 në NS 35/10kV Theranda do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Reshtani ( Kodi :32039006) nga ora 09:00 – 12:00 dhe nga ora 15:00 – 17:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Reshtani, Rr. e Suharekes, Lagjia te Kalldrami, Sharra Reshtani, Lagja Bajraktari , Rr. Skenderbeu, Therrande te varrezat.

Arsyeja e ndërprerjes: Zgjerimi dhe Përforcimi i Rrjetit 2015“ LOT 4 Prizren, arsyeja energjinizimi i TSB se re. Punime nga Firma Montcomerce.

2.

Më 28.01.2017 në NS 110/10kV Prizreni 3 do të shkyçet:

Dalja 10 kV Dardania ( Kodi :31000017) nga ora 11:00 deri në ora 13:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin rrugët: Adem Jashari, Bekim Berisha Abeja, Azem Bejta, Ukë Bytyqi, Nazim Kokollari, Muharrem Bajraktari, Xhevë Lladrovci, Kadri Zeka, Xhemajl Fetahu, Xhemajl Mustafa, Ibrahim Thaqi, Dalmatët, Enver Dugagjini, Muhamet Qami, Fazli Grajqevci, Gjin Muzaka, Balshajt, Azem Galica, Gërqar, nje pjesë e F.sh Lubizhdë, Afariste “Dafina” , Jusuf Sukaj.

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e TSSH 100 kVA në NPT “Fevzi”.Punime nga firma Erpoëer

Facebook Comments

Related posts

Gara për Prishtinën – zgjedhjet në vjeshtë, partitë ende s’i kanë kandidatët

lipjanipress

Athina për herë të parë që nga çlirimi otoman lejon ndërtimin e një xhamie

lipjanipress

UDB-shët e Kosovës, me emër dhe mbiemër.

lipjanipress

Aksident i rendë në Rrugën e Kombit, në afërsi të Suharekës (Foto)

lipjanipress

LDK-Lipjan: Lipjani qytet ekologjik

lipjanipress

PRESIDENTI I KËRKON VESELIT TA ANULOJË ZGJEDHJEN E DREJTORIT TË DOGANAVE

lipjanipress

Deputeti i VV’së: S’ka Qeveri të pakicës, shpejt takohen Kurti e Mustafa

Granit

Sfarqa: Nuk ka prishje të njëanëshme të koalicionit

Press Lipjani

Vjosa Osmanit i vjen mbështetja nga Lipjani

Granit

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Granit

Njoftim Më 24.03.17 përkujtohet rënia heroike e Heroit të Kombit Ismet H. Asllani.

lipjanipress

Lipjan

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli