LipjaniPress

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

Lajme

Duket se problemet në shkollat shqiptare, ku mësuesit rrahin nxënësit nuk kanë të mbaruar.

Pas denoncimit të një rasti disa ditë më parë, denoncuar në emision investigativ ‘Stop’ një rast tjetër është kallëzuar në polici.

Mësohet se prindërit e një 12-vjeçarja kanë denoncuar në polici mësuesen ë një shkolle jo publike 9 vjeçare, se ajo ka ushtruar dhunë ndaj saj.

Pasi kallëzimit, menjëherë policia ka nisur procedim penal ndaj 33-vjeçares me iniciale S.N, mësuese në shkollën “Hafiz Dalliu” në kryeqytet.

Ngjarja sipas prindërve ka ndodhur një javë më parë, ku mësuesja mendohet se ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj 12-vjeçares.

Për rastin kanë nisur hetimet ndërsa para hetuesve mësuesja ka mohuar të ketë dhunuar të miturin si psikologjikisht ashtu dhe çdo lloj dhune përfshi dhe atë fizike.

Facebook Comments

Related posts

Nxënësit në Ferizaj u qëlluan me thikë, ndaj tyre do të merret masa

lipjanipress

Eskalojnë raportet mes Turqisë e Holandës

lipjanipress

Skandal në Australi, 5000 fëmijë të abuzuar nga klerik katolik (VIDEO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Engel: Serbia duhet t’i heqë pengesat që po ia bën Kosovës

lipjanipress

Kjo është deklarata e Erion Gashit pas kthimit në shtëpi (VIDEO)

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Veseli prapë ia ngatërron mbiemrin deputetes së LDK-së

lipjanipress

Hoxhaj: Jemi të shqetësuar me armatosjen e Serbisë

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli