LipjaniPress

Turqi: Zyrtarët policorë që martohen me shkelës të kurorës e humbin punën

Lajme

Turqia e ka lëshuar një dekret të gjendjes së jashtëzakonshme që do të thotë se zyrtarët e sundimit të ligjit, përfshirë zyrtarët e sigurisë, policët dhe zyrtarët e rojës bregdetare, mund ta humbin punën nëse martohen me shkelës të njohur të kurorës.

Ky nën i legjislacionit të ri, i shpallur të hënën, thekson se zyrtarët shtetërorë të sundimit të ligjit nuk mund “ta martojnë qëllimisht një persona i cili njihet për tradhti bashkëshortore, apo të qëndrojnë të martuar, apo të vazhdojnë të jetojnë me një person të tillë,” transmeton Express.

Kjo shkelje është e dënueshme me deri në 24 muaj suspendim nga puna.

Ky dekret po ashtu mbulon rregullat të rrepta për prije dhe lojëra fati “si shkuarja në vende që do ta rrënonin reputacionin, si dhe shpenzime jashtë mase jashtë detyrës”./Express

Facebook Comments

Related posts

Ngrihet aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 ish-zyrtarëve të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Serbët ankohen: I kishim ndërtuar tri shtëpi me para të murit të rrënuar

lipjanipress

Pronari i arrestuar i motelit ku qëndruan personat që plagosën Vllasin (Foto)

lipjanipress

Kryeministri i frikësohet gazit lotsjellës, bën thirrje opozitës të mos bllokojë e izolojë Kosovën

lipjanipress

Shqipe Pantina jep dorëheqje

lipjanipress

Putin thotë se Rusia nuk e ka ndërmend të përzihet në zgjedhjet e Francës

Press Lipjani

Mbi 100 të vdekur nga ortekët në Afganistan dhe Pakistan (Foto)

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Press Lipjani

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

Aktualisht qetësi totale në Mitrovicë

lipjanipress

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli