LipjaniPress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

Lajme

Njëri nga personat më të kërkuar javëve të fundit në Kosovë, Driton Ali Bytyqi është arrestuar dje në Prizren.

Pas një operacioni të fsheht, policia ka arritur ta arrestojë Bytyqin në një lokal
I njëjti akuzohet për vepra të ndryshme penale kryesisht vjedhje dhe grabitje, shkruan Indeksonline.

Dyshohet si Driton Bytyqi i takon një grupi të organizuar prej katër apo më shumë personave të cilët kanë kryer shumë vjedhje të rënda gjithandej e ndër to edhe grabitjen e armatosur dhe me maska në një shtëpi në rrugën “Hoxhë Tasini” që pati ndodhur rreth mesnate të datës 06 tetor me ç’ rast nga familjarët ishin grabitur një shumë e konsiderueshme e parave dhe stolive të arta.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren më herët kishte bërë njoftim publik për qytetarët që të njoftojnë nëse e sheh dikush atë dhe të dyshuarin tjetër, Ambroz Morinën.

Facebook Comments

Related posts

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Ja ku e kishte kaluar natën 4 vjeçari i humbur në Mramor

lipjanipress

Aksident dy vetura tek semaforat në Lipjan tre persona të lënduar,(FOTO)

lipjanipress

Flet shoku i ngushtë i të vrarit Aulon Zeka

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Hyn në fuqi Ligji për pandeminë COVID-19, këto janë dënimet e parapara për ata që nuk respektojnë masat

lipjanipress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

Malaria e re e shfaqur në Azi paraqet kërcënim për botën

lipjanipress

Vuçiq i përmend Rusisë themelimin e Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

lipjanipress

Portali i njohur evropian shkruan se SHBA-ja detyroi Thaçin të heq dorë nga ushtria

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli