LipjaniPress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

Lajme

Në Konferencën Vjetore të Prokurorëve të shtetit ka folur edhe zëvendësshefi i EULEX-it, Bend Thran.

Thran ka thënë se ndërtimi i besimit të publikut në gjyqësor është shumë i rëndësishëm që sistemi ti trajtojë në mënyrë të drejtë.
Thran ka thënë se sistemi i drejtësisë duhet të udhëheqet nga sistemet dhe standartet etike që njerëzit të dinë se sistemi i drejtëisë është llogaridhënës dhe sistemi është në shërbim të tyre.

Drejtësia duhet të japë llogari kur bën gabime në mënyrë që të mos e humbin besimin te njerëzit, ka thënë Thran ndër të tjera.

Facebook Comments

Related posts

Presidenti Thaçi priti një delegacion të ashkalinjve të Kosovës për 14 vjetorin e ditës së tyre të flamurit

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Vazhdojnë tutje protestat në Rumani (FOTO)

lipjanipress

50 euro gjobë për shoferët që s’e kanë me vete Raportin Evropian të Aksidenteve [video]

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress

Ymeri: Dialogu s’bën të vazhdojë, Isa dhe Hashimi janë të nënshtruar

lipjanipress

Obama thyen heshtjen, lëvdon protestat kundër Trump

lipjanipress

Asfaltohen rrugicat në fshatin Kraishtë, gjithashtu Filluan punimet për asfaltimin e rrugicave në Ribar të Madh

lipjanipress

Albin Kurti pikëllohet për rrënimin e murit

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Ky është drejtori i ri i Doganës së Kosovës

lipjanipress

Ministri Shala falënderon ambasadorët për ndihmën që dhanë për rrënimin e murit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli