LipjaniPress

Merkel kundër Trumpit: Terrorizmi nuk është justifikim për ndalimin e hyrjes së njerëzve në Amerikë

Lajme

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e ka kritikuar vendimin e ri të presidentit amerikan, Donald Trump, për t’ua ndaluar hyrjen në SHBA njerëzve nga shtatëve vende të botës me shumicë myslimane.

Kështu ka thënë për “Der Spiegel” zëdhënësi i Merkelit, Steffen Sievert, transmeton Express.

“Ajo është e bindur se edhe nëse është e nevojshme, beteja jetesore kundër terrorizmit nuk e justifikon vënien e njerëzve me prejardhje apo fe specifike nën dyshime të përgjithshme,” ka thënë ai.

Facebook Comments

Related posts

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

Gjykata e Kolmarit: Ende po i presim dokumentet e Serbisë për Haradinajn

lipjanipress

Hoxhaj takim me delegacionin egjiptian: Kosova faktor stabiliteti në rajon

lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Mali me borë në mes të Shkupit (VIDEO)

lipjanipress

Anija e inteligjencës ruse fundoset në Detin e Zi (Video)

lipjanipress

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

lipjanipress

Sali Berisha denoncon policët bashkiakë: Ja çfarë po ndodh

lipjanipress

Muja u shkruan kolegëve: Ky është propozimi im për demarkacionin

lipjanipress

LDK paralajmëron zgjedhje parlamentare në pranverë

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli