LipjaniPress

Obama thyen heshtjen, lëvdon protestat kundër Trump

Lajme

Ish-Presidenti amerikan Barack Obama ka folur për herë të parë për zhvillimet në vend që kur u largua nga Shtëpia e Bardhë. Tha se populli di të ngit zërin kur ‘vlerat amerikane vihen në rrezik’.

Obama i ‘inkurajuar’ nga protestat kundër ndalimit të Donald Trump, ka lëshuar një deklaratë për media në mbështetje të popullit që po proteston.

Në deklaratën e parë publike që kur u largua nga Shtëpia e Bardhë, Obama tha se, u inkurajua nga niveli i angazhimit të njerëzve në mbarë vendin.

Deklarata nuk i referohet direkt Urdhrit Ekzekutiv të nënshkruar nga Trump në fundjavë, e që përfshin ndalimin e arritjes në SHBA të qytetarëve nga shtatë vende me shumicë myslimane.

Mijëra amerikanë në mbarë vendin po protestojnë pas urdhrit të Trump që ndalon hyrjen e refugjatëve në SHBA.

Facebook Comments

Related posts

Nishani: Gjendja e drogës dhe e krimit në Shqipëri, më e rëndë se në Meksikë

lipjanipress

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

lipjanipress

LDK paralajmëron zgjedhje parlamentare në pranverë

lipjanipress

Thaçi: Sulmi në Gjermani i pështirë, lutemi për të lënduarit

lipjanipress

Drenori e shkrin “Vizionin për Drenasin”, garon me Vetëvendosjen

lipjanipress

‘Drejtimi i veturës së djegur kah Mitrovica e Jugut i qëllimshëm’

lipjanipress

Një mi i shkakton mijëra euro humbje një kompanie ajrore

lipjanipress

30 ditë paraburgim për dy hakerët kosovarë

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Vettingu “godet” gjyqtarët dhe prokurorët, Ambasada e SHBA-ve revokon vizat për disa prej tyre

lipjanipress

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli