LipjaniPress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

Lajme

Prokuroria serbe nesër do të paraqesë para gjykatës franceze dosjen kundër Ramush Haradinajt. Këtë e ka bërë të ditur vetë kreu i AAK-së, i liruar me kusht që pas arrestimit fillimin e këtij muaji në aeroportin e Bazelit.

“Për shkak të interesimit të jashtëzakonshëm të opinionit publik lidhur me ndalimin dhe procedurat ndaj meje në Francë, ju njoftoj se nesër në një seancë gjyqësore, do të bëhet paraqitja e materialit që e ka sajuar Serbia kundër meje, ndërkaq në seancën e javës së ardhshme, shpresoj që përfundimisht të marrë fund kjo farsë gjyqësore e imponuar nga Serbia!

Më lejoni që edhe njëherë t’ju falëndëroj për mbështetjen ndaj meje, të manifestuar gjithë këto ditë, si dhe për besimin e palëkundur se gjithçka rreth ndalesës sime, këtë herë ishte politike”, ka shkruar të martën, Haradinaj në Facebook.express/

Facebook Comments

Related posts

Kadri Veseli FSK së shpejti Ushtria Kosovës (Video)

lipjanipress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress

Pas akuzave të Presidentit vjen përgjigja nga Brukseli: Kosova t’i kryejë punët

lipjanipress

Tenderi milionësh në KEK -lirohet nga akuza Nijazi Thaçi

lipjanipress

“Ju tregoj datën kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore”, flet burri që s’ka dështuar në asnjë parashikim

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Dy kosovarë në Kongresin amerikan (FOTO)

lipjanipress

Kush po kërkon të ndërtojë 5 spitale në qendrat më të mëdha rajonale? Tregon ministrja Bajrami (Video)

lipjanipress

Demantohet keq Isa Mustafa, ja sa qytetarë i punësoi Qeveria e tij në të vërtetë

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli