LipjaniPress

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi: BE-ja s’është e plotë pa Serbinë

Lajme

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi, Jadranka Joksimovic, ka thënë se Bashkimi Europian nuk është i plotë pa Serbisë
Joksimovic ka thënë se beson se Serbia shumë shpejtë do të hapë kapituj të tjerë në negociatat me Bashkimin Europian, shkruan b92, transmeton Gazeta Express.

“Koncepti i BE’së nuk do të thotë asgjë Europën Juglindore, pa Serbinë. Ky koncept nuk është i mbushur gjeo-politikisht, kuptimin gjeo-ekonomike dhe gjeo-strategjike”, tha Joksimovic.

Ajo ka thënë se Serbia është në rrugën e saj të integrimit europian pavarësisht problemeve dhe pengesave.

Facebook Comments

Related posts

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Letër Dërguar Albin Kurtit,

lipjanipress

Shtyhet Gjykimi ndaj ish-deputetit Hetem Arifi nga PAI, për Përvetësim të Parave

lipjanipress

Te Kojshia Show i ftuar Gani Geci (VIDEO)

lipjanipress

Video shokuese nga një shkollë e Kosovës: Nxënesit shajnë profesorin (Video)

lipjanipress

IMRI AHMETI: QYTETARËT PËRMES VENDIMMARRJES NDIKOJNË NË ZHVILLIM

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

Kuvendi i Komunës ka mbajtur mbledhjen e 8-të me radhë

Press Lipjani

ISIS i lë fëmijët të vuajnë urie, u thotë se në parajsë mund të hanë çka t’ua do zemra

lipjanipress

Kelmendi: Rinia ka shumë ide për hapjen e bizneseve të reja

Press Lipjani

Kërkohet arrestimi Nenad Çanakut, tha se Kosova është e pavarur

lipjanipress

Vazhdojnë dëshmitë në rastin “Kumanova”

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli