LipjaniPress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

Lajme

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ua ka ndërruar pozitat 3 drejtorëve të komunës.

Sadik Tahirajn, drejtorin e Arsimit tashmë e ka emëruar si Shef të Sektorit të Administratës në komunë, drejtorin e Kulturës Agron Dubovcin e ka emëruar Shef të Sektorit të Kulturës ndërsa drejtori i Bujqësisë Skënder Hasi ka kaluar në Drejtorinë e Financave si shef për buxhet, raportoj KTV.

Aktualisht drejtoria e Arsimit ka mbetur pa drejtor, është bërë e ditur në një konferencë për media.

E kryetari Lladrovci është shprehur se nuk ka pasur kurrfarë ankese ndaj ish-drejtorëve por e ka parë të nevojshëm pozicionimin e tyre në drejtori tjera në mënyrë që komuna të punojë me kapacitet më të madh.

Po ashtu Lladrovci ka prezantuar edhe kabinetin e tij, që në përbërje tash e tutje do të jenë 5 femra, ku tha se kjo është edhe përmbushja e premtimit të tij gjatë fushatës se do të ngritë rolin e femrës në komunë.

Facebook Comments

Related posts

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Kosova nuk ka bërë mjaft për minoritetet, thotë O’Connell

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

Dhjetëra pasagjerë evakuohen pas “eksplodimit në metronë e Parisit”

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

Raportet mes Bashkimit Evropian dhe Donald Trumpit eskalojnë në pikë kritike

lipjanipress

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

Psikologu, këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

KOSOVËS DHE QYTETARËVE TÊ SAJ NUK I DUHET NJË QEVERI E VARUR NGA LISTA SERBE

Granit

Grupi i Kumanovës dënohet me 746 vjet burg

lipjanipress

Këtu përqafohen Prindërit horror në gjykatë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli