LipjaniPress

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e Alternativës?

Lajme

Deputeti i pavarur Ilir Deda dhe kryetarja e Gjakovës Mimoza Kusari – Lila, kanë treguar për konceptin e subjektit të ri politik, Alternativës, dhe personalitetet tjera që do të jenë pjesë e saj.

Njëra ndër emrat e përmendur për mundësinë e bashkëngjitjes në Alternativë është edhe deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani.

Kusari – Lila në emisonin ‘Rubikon’ të KTV’së ka thënë se pjesë e Alternativës do të jenë njerëz që kanë mendësi të njëjtë, duke e cilësuar Osmanin si deputete e cila i përshtatet konceptit të subjektit të ri politik.

Ndërsa Deda ka thënë se me deputeten e LDK’së kanë pasur gjithmonë qëndrime të njëjta dhe janë pajtuar, edhe pse ju takonin grupeve të kundërta parlamentare.

Ai ka shtuar se nëse Osmani nuk është sot me ta, nuk do të thotë se ajo nuk do të jetë as në të ardhmen. /Express/

Facebook Comments

Related posts

Reçica: Asociacioni sipas ligjeve të Kosovës

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Zëvendës-presidenti amerikan – Iranit: Mos e testoni Trump-in

lipjanipress

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

lipjanipress

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Nëndega e Dytë e Gadimës së Ulët përkrahë fuqishëm Dr.Fitim Selimin

lipjanipress

Vetëm një tezë.

lipjanipress

N J O F T I M:Njoftohen qytetarët për vazhdimin e afatit të konkursit publik për ndarjen e banesave në Komunën e Lipjanit.

lipjanipress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

lipjanipress

Gllavica përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Glauk Konjufca: Nëse Shpendi ishte me jahtin e Devollëve, duhet të merret në përgjegjësi

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli