LipjaniPress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

Lajme

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë sot se Irani është paralajmëruar edhe formalisht pas testimit të raketës balistike, e cila mund ta ketë shkelur rezolutën e OKB-së.

Trump shkroi në rrjetin social “Twitter” se Teherani duhet të jetë falënderuese për marrëveshjen bërthamore e arritur me SHBA-në dhe fuqitë e tjera botërore në vitin 2015, transmeton Express.

“Irani ishte buzë kolapsit derisa SHBA-ja u shfaq dhe i dha litarin e shpëtimit në formë të marrëveshjes së Iranit: 150 miliardë dollarë”, shkroi ai.

Ai ka thënë se Irani është paralajmëruar edhe formalisht për shkrepjen e raketës balistike.

“Irani është paralajmëruar edhe formalisht për shkrepjen e raketës balistike. [Irani] duhet të jetë falënderues për marrëveshjen e tmerrshme që SHBA-ja e bëri me të,” shkroi ai.

Facebook Comments

Related posts

Deçan, humb jetën nga tymi derisa i digjej shtëpia

lipjanipress

Seanca për Haradinajn nesër në ora 09:00

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani

Kryetari i Forumit Rinor Sami Borovci me Forumin Rinor te AKR-së bejn homazhe ne prekaz.(Foto)

lipjanipress

Kanadaja mbështet fuqishëm SHBA’në për bombardimet

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

Deputeti i PDK’së bën thirrje që të prishet koalicioni me LDK’në

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

Në Kolegjin ABB i mbylli punimet Simpoziumi I “Qasja bio-psiko-sociale ndaj problemeve të shëndetit mendor”

Press Lipjani

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress

Haradinaj mesazh nga Franca për Pavarësinë

lipjanipress

Talebani i dërgon letër presidentit Donald Trump

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli