LipjaniPress

Italia dhe Libia me marrëveshje për parandalimin e emigrantëve

Lajme

Kryeministri italian, Paolo Gentiloni tha sonte se kanë arritur një marrëveshje me Libinë, për të bashkëpunuar në parandalimin e emigrantëve, të cilët në numër të madh ia mësyjnë Italisë nga brixhët e Libisë.

Këtë deklaratë e bëri kryeministri italian , pas takimit me homologun e tij libian, Fayez al Sarajit, që ka pasur sonte në Romë, ku tha se të dy palët nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për të rritur bashkëpunimin, dhe Italia do të ofrojë ndihmë në luftën kundër trafikimit të emigrantëve, raporton AP.

Facebook Comments

Related posts

Abrashi mysafir te veteranët

lipjanipress

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Selanik, evakuohen 50 mijë banorë

lipjanipress

Reagim ndaj shkrimit, shpifjes dhe genjeshtres ne portalin: lajm.co

lipjanipress

Përurohet projekti “Sistemi i unifikuar i adresave” në Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

lipjanipress

30 ditë paraburgim për dy hakerët kosovarë

lipjanipress

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

Anita me puthje i uron Ramushit postin e kryeministrit (Video)

lipjanipress

Uragani Harvey, vogëlushja e humbur shpëtohet nga kalimtari (Video)

lipjanipress

Turqia thotë se viktimat siriane kanë shenja të ‘sarinit’

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli