LipjaniPress

Ju duhet veç 1 vezë dhe qimet zhduken përgjthmonë

Shneta

Qimet në fytyrë janë problem i shumë femrave dhe ato të cilat ballafaqohen me këtë problem, gjithmonë janë në kërkim të metodave për t’i eliminuar ato.
Në fakt, një gjë e tillë kurrë nuk ka qenë më e lehtë e kjo falë një maske me vezë.

Ju mund ta përdorni këtë maskë dy herë në javë për t’i larguar qimet e padëshiruara në pjesët e ndryshme të fytyrës, transmeton Indeksonline.

Për të përgatitur këtë maskë juve ju duhen:

Të bardhët e vezës nga 1 vezë

Sheqer

Miell i bardhë

Merrni të bardhët e vezës dhe përzijeni mirë duke shtuar 1 lugë të madhe sheqer dhe më pas një lugë të madhe miell.

Përzijini të gjithë përbërësit mirë dhe pasta juaj është gati.

Aplikojeni më pas në fytyrë me anë të një brushe dhe lëreni të qëndrojë për rreth 20 minuta.

Më pas, largojeni maskën me anë të gishtave. Shumë shpejt do të vëreni rezultatet e mahnitshme të kësaj maske me vezë.

Facebook Comments

Related posts

Formula që kalkulon se sa i gjatë do të jetë fëmija juaj

lipjanipress

Nishanet në fytyrë dhe çfarë duan të thonë ato. Një pozicion një cilësi!

lipjanipress

KUJDES! Kjo është sëmundja më e re vdekjeprurëse më e keqe se HIV AIDS

lipjanipress

Zbuloni nëse keni kancer gjiri përmes këtij testi të thjeshtë (FOTO)

lipjanipress

Dhjetë arsyet pse është mirë që të pihet birra

lipjanipress

Hiqni qimet përgjithmonë veç me sodë buke

lipjanipress

Shkencëtarë: Diabeti është shenjë paralajmëruese e kancerit

lipjanipress

Nëse mendon të abortosh? Së pari shiko këtë video…

lipjanipress

Hidhjuni ujë të nxehtë mollëve dhe me siguri do të zbuloni diç të tmerrshme (video)

lipjanipress

Gjaku i trashë, qarkullim i dobët – shkaktarët, simptomat dhe shërimi

lipjanipress

Dy kosovarë shpikin picën e zezë, mahnitet e gjithë Zvicra

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli