LipjaniPress

Klinaku tregon se si u nxor Ukshin Hoti nga burgu i Dubravës (Video)

Lajme

Në emisionin “Komiteti Qendror” – i drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni, njëri nga aktivistët shumëvjeçar të LKÇK’së, Avni Klinaku, ka folur për periudhën kur ai kishte qëndruar në të njëjtin burg me veprimtarin Ukshin Hoti, si të burgosur politikë.

Ai ka treguar për periudhën në fund të vitëve të ’90-ta, kur ai qëndronte në burgun e Dubravës, si i burgosur politik, bashkë me Ukshin Hotin.

Klinaku ka folur për ditën kur Policia serbe e nxorën nga burgu veprimtarin e shquar, pa u ditur se çfarë ka ndodhur me të pas kësaj.

Klinaku ka treguar se ku i kishin thënë të burgosurve se ishte dërguar Ukshin Hoti.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments

Related posts

Nxënësit shqelmojnë dhe përplasin karriget në Shtime(VIDEO)

lipjanipress

E dhimbshme, shikojeni se si i moshuari rrokulliset në shkallët lëvizëse (Video)

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Anita me puthje i uron Ramushit postin e kryeministrit (Video)

lipjanipress

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Sekseri që merr para për mbylljen e hetimeve

lipjanipress

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli