LipjaniPress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

Lajme

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka mbërritur në Turqi për një vizitë zyrtare ku fillimisht do të takohet me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për herë të parë që prej grusht shtetit të dështuar të korrikut.

Merkel do të takohet edhe me kryeministrin Binali Jildirim dhe figura të opozitës turke gjatë vizitës njëditore në Ankara, e cila ka shkaktuar polemika në Turqi, transmeton Klan Kosova.

Marrëdhëniet mes dy aleatëve të NATO-s janë përkeqësuar në muajt e fundit pas grushtshtetit të dështuar që synonte rrëzimin e Erdoganit.

Facebook Comments

Related posts

Aderime në Nisma Socialdemokrate në Lipjan

lipjanipress

Krojmiri ishte ndalesa e radhës ku kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi programin për Krojmirin dhe Lipjanin.

lipjanipress

Në 36 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Vetëvendosje nuk i bashkohet LDK’së, shkon e vetme në zgjedhje

lipjanipress

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

lipjanipress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

lipjanipress

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Ushtronte dhunë mbi anëtarët e familjes, arrestohet një person në Suharek

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Hoxha: Askush s’ka informata për arrestimet e Speciales (Video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli