LipjaniPress

Propaganda e Beogradit: Kosova po përgatit sulm në Veri

Lajme

Agjencia serbe e lajmeve Tanjug, duke iu referuar shkrimit të radios gjermane Deutsche Welle, e cila raportoi se takimi i mbrëmshëm në Bruksel mes Prishtinës dhe Beogradit ka dështuar, dhe burimeve të veta, thotë se ka dyshime se Prishtina zyrtare është duke u përgatitur të sulmojë serbët në veri të Kosovës, përcjell gazetametro.net.

Tutje, Tanjug shkruan se çfarë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Bruksel, në takimin e dytë të Kosovës dhe Serbisë në nivelin e lartë, nuk është kumtuar, dhe pjesëmarrësit e takimit të mbrëmshëm në Bruksel kanë respektuar marrëveshjen me përfaqësuesen e lartë Frederica Mogerini që të mos japin deklarata për media.

E vetmja gjë që dihet, është ajo se darka e punës në mes të palës serbe dhe asaj kosovare nuk ka zgjatur shumë. Ndërsa takimi në mes të përfaqësueses për politikë të jashtme të BE’së, Federica Mogherini palës serbe ka zgjatur më shumë se dy orë.

Në anën tjetër, kryeministri serb, Aleksandar Vucic, ka paralajmëruar për një takim urgjent me serbët e Kosovës që do të zhvillohet sot rreth orës 17:00 në Rashkë, qytet afër kufirit me Kosovën.

Facebook Comments

Related posts

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Sulmohet autobusi me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan

lipjanipress

Të burgosurit e vitit ’81 tregojnë për vitet e burgut

lipjanipress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

lipjanipress

Profesori në Pejë matë forcat me nxënësit (Video)

lipjanipress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

lipjanipress

Gjuriq: Simiq përfaqësues legjitim i popullit serb në Kosovë

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Filloj ndërtimi i sallës së sporteve në Rufc të Ri

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli