LipjaniPress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

Lajme

“Atë natë ai më mori me vete me forcë. Unë po qaja. Më tha të kam blerë te prindërit e tu, dhe mund të bëj ç’të dua me ty. Mund të të përdor sa të dua. Mbaje gojën mbyllur”.

Muneera Begum nga India, tashmë 19-vjeçare, ka dhënë rrëfimin e mësipërm, duke treguar atë që i ka ndodhur në moshën 12-vjeçare me një plak nga Omani 70 vjeç te i cili e shitën prindërit e saj. Ajo e ka cilësuar si torturë natën e parë, pasi ajo nuk dinte asgjë nga seksi. Madje ajo tregon se ai e ka mbajtur të mbyllur në dhomë për 2 muaj me radhë dhe e përdorte vetëm për të bërë seks.

Ajo është marrë tani në mbrojtje nga një Organizatë për mbrojtjen e të drejtave të minoreneve të dhunuara. Policia ka treguar se janë mijëra raste të tilla ku vajzat e vogla shiten për seks për pak para te turistët. Në vendet e botës së tretë, por edhe në Indi, fenomeni i trafikimit të vajzave dhe shitjes së tyre për seks është tepër i përhapur për shkak edhe të kushteve mizerabël financiare të familjeve. Së fundmi, një organizatë në mbrojtje të vajzave ka organizuar mijëra takime në Indi për t’u ardhur në ndihmë këtyre vajzave dhe për t’i nxjerrë nga rrjeti i trafikimit dhe përdorimit seksual,- shkruan CNN./blitz.al

Facebook Comments

Related posts

Vdes një i paraburgosur në Lipjan

Press Lipjani

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

lipjanipress

Qeveria: S’kemi humbur territor, tani ta përmbyllim demarkacionin

lipjanipress

Mustafa: S’bëjmë më koalicion me PDK’ në, e kemi humbur besimin

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

170 mijë euro për ndërtimin e shtratit të lumit Sitnica

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të gjithë qytetarët e lipjanit të jenë pjesëmarrës në protestën gjithëpopullore me 28.11.2017

lipjanipress

“Për një dekadë e gjysmë që nga themelimi, Kolegji AAB është shndërruar në një qendër të rëndësishme akademike në Kosovë dhe jashtë saj

Press Lipjani

Njoftojmë fermerët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli