LipjaniPress

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

Lajme

Ushtria siriane e ka krijuar një batalion të ri të përbërë vetëm nga të rekrutuarat femra, për të luftuar kundër ISIS-it, raportojnë mediat lokale.

Al Masdar News, që ia mban anën regjimit sirian, e ka postuar një video ku shihen dhjetëra femra duke kryer ushtrime ushtarake dhe kënduar këngë patriotike, transmeton Express.

Batalioni, i quajtur “Khansawat Sourita”, përbëhet nga rreth 150 femra nga qyteti Qamishli, i cili gjendet në veri të vendit.

Facebook Comments

Related posts

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Gjykata e Kolmarit: Ende po i presim dokumentet e Serbisë për Haradinajn

lipjanipress

Aksident i rëndë trafiku në Fushë Kosovë, ka të lënduar

lipjanipress

Komandanti i KFOR’it nuk e përkrah Ushtrinë e Kosovës

lipjanipress

Delawie: Kapja e 2 milionë eurove të falsifikuara nga Policia, shembull madhështor i përparimit të saj

lipjanipress

Reagon Policia e Kosovës: Prania jonë në mjediset serbe rutinore

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress

Edhe ushtarët maqedonas bëjnë shqiponjën

lipjanipress

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

Mali me borë në mes të Shkupit (VIDEO)

lipjanipress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli