LipjaniPress

Vetëm qumësht dhe hudhra, ja çfarë shëron kjo recetë e çuditshme

Shneta

Për një shëndet të mirë dhe pa ilaçe farmaceutike.
Kjo recetë e publikuar në artikull bën mrekulli me këto sëmundje dhe është fare e thjeshtë. Kërkon vetëm 3 përbërës që gjenden në çdo familje. Përveç se është e thjeshtë ajo nuk ka shumë kosto.

Qumështi me hudhër ndihmon në shërimin e astmës, pneunomisë, bronkitit dhe sëmundjeve tjera. Përbërësit: Dy gota qumësht, 8 hudhra, një gotë ujë. Hapi i parë që duhet të bëni është të pastroni dhe t’i qëroni hudhrat dhe në një tas t’i hidhni qumështin dhe ujin, pastaj ia shtoni hudhrat dhe i zieni, por pa i përzier.

Kjo pije duhet të përdoret e nxehtë dhe preferohet të konsumohet para gjumit.

Ekspertët thonë se kjo pije ndihmon në rastet e astmës, kollës, pagjumësisë, tuberkulozit etj. Qumështi përshtatet në mënyrë të përsosur me vetitë mjekësore të hudhrës, pasi që është antibakterial dhe ndihmon në heqjen e toksinave.

Facebook Comments

Related posts

Ja pse është e dëmshme të pastroheni shpesh

lipjanipress

Zhdukini milingonat me këto 6 metoda tepër efikase

lipjanipress

Dhjetë arsyet pse është mirë që të pihet birra

lipjanipress

Jeni ndarë por vazhdoni ta duani partnerin, ja si ta tejkaloni këtë periudhë

lipjanipress

Ju duhet veç 1 vezë dhe qimet zhduken përgjthmonë

lipjanipress

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

Shkencëtarë: Diabeti është shenjë paralajmëruese e kancerit

lipjanipress

Kontrollojeni shëndetin tuaj për një minutë me këtë mënyrë të thjeshtë

lipjanipress

KUJDES! Kjo është sëmundja më e re vdekjeprurëse më e keqe se HIV AIDS

lipjanipress

Kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të pësoni sulm në zemër apo do të keni kancer!

lipjanipress

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress

10 ushqimet që i japin energji organizmit të njeriut

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli