LipjaniPress

VMRO apel gjykatësve: Mos bashkëpunoni me Prokurorinë Speciale

Lajme Maqedoni

VMRO-DPMNE-ja inkurajon gjykatësit që nuk kanë aprovuar kontrolle te zyrtarët e lartë të kësaj partie që të mos i nënshtrohen presionit që vjen nga Zoran Zaevi dhe Katica Janeva. Nga partia e Nikolla Gruevskit thonë se Prokuroria Speciale Publike është bërë ortake me LSDM-në dhe punon sipas diktatit të selisë së LSDM-së.

“Janeva dhe Prokuroria Speciale pa kurrfarë turpi u rreshtuan me kriminalitetin dhe për të dytën herë e falën Zoran Zaevin. VMRO-DPMNE-ja inkurajon gjykatësit që të mos u nënshtrohen presioneve që janë rezultat i frustrimeve. Me tërheqjen e lëndës “Puçi” dhe faljen e kriminelit Zaev, Katica Janeva e pezulloi edhe arsyen themelore për ekzistimin e Prokurorisë Speciale”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Facebook Comments

Related posts

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

lipjanipress

Haradinaj: Po mbahem peng në Francë

lipjanipress

Gënjen “Srbija Danas”: Kosova po furnizohet me aeroplanë e tanke nga Erdogani

lipjanipress

Aderime në Nisma Socialdemokrate në Lipjan

lipjanipress

Miratohet rezoluta: Krijimi i Ushtrisë në koordinim me SHBA dhe NATO’n

lipjanipress

Agani shkarkon disa anëtarë të partisë, vendos për koalicion me Veselin

lipjanipress

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

lipjanipress

Trump zbut disa sanksione ndaj Rusisë

lipjanipress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

lipjanipress

Ky është rusi më i kërkuar në botë, për spiunazh ndërkombëtar

lipjanipress

Mandati për Qeverinë: Ivanov nesër nis konsultimet me partitë politike

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli